3. Kategori Başvuru Süresi Uzatıldı!

Paylaş

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

TRABİS, 14 Mayıs 2024 tarihinde 3. Kategori alan adı sahipleri için “.TR” başvuru süresinin 7 Ağustos 2024‘e kadar uzatıldığını duyurdu.

3. Kategori Nedir?

“.TR Geçiş Süreci” kapsamında işlemlerin yürütüleceği 3. Kategori Başvuruları 14 Şubat 2024’te başlamıştı. Bu kategori sırasıyla; kep.tr, av.tr, dr.tr, com.tr, org.tr, net.tr, gen.tr, web.tr, name.tr, info.tr, biz.tr, tv.tr, bbs.tr ve tel.tr uzantılarına sahip alan adı sahiplerine yönelik öncelikleri içermektedir.

Başvurunuzu yaparken lütfen aşağıdaki kriterleri göz önünde bulundurunuz.

  • Sahip olduğunuz alan adı 25 Ağustos 2023 tarihinden önce tahsis edilmiş olmalıdır.
  • Sahip olduğunuz alan adı ve başvuru yapılacak “a.tr” yapısındaki alan adının sahip bilgileri aynı olmalıdır.

 Gerekli koşullar sağlandığı takdirde uzantı hiyerarşisi dikkate alınarak değerlendirme yapılacaktır.

Bu kategori sonunda başvuru gerçekleştirilmeyen alan adları için öncelik hakkı kaybedilmiş olacak. Ağustos 2024 ve takip eden ay sonrası tahsis edilmemiş ve boşta olan tüm .TR başvuruları “ilk gelen ilk alır” prensibi ile tahsis edilmeye başlanacaktır. 

Sürenin Uzatılması İle Gelen Fırsatlar

Sürenin uzatılması ile birlikte, başvuru yapmak isteyen ancak süre kısıtlaması nedeniyle işlemlerini tamamlayamayan alan adı sahiplerine önemli bir fırsat sunulmuş oldu.

Böylece 7 Ağustos 2024 tarihine kadar uzatılan “.TR” 3. Kategori başvuruları için gerekli işlemleri zamanında tamamlayarak, hak sahibi olduğunuz alan adını güvence altına alabilirsiniz. Süre uzatımı ile birlikte, tüm 3 .Kategori alan adı sahiplerini başvurularını en kısa sürede tamamlamaya davet ediyoruz.

TRABİS duyurusuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik

ALAN ADI

.ORG Impact Awards 2024: Topluluğunuz İçin Bir Fırsat!

Topluluklarına anlamlı katkılarda bulunan bireyleri ve kuruluşları tanımak ve ödüllendirmek için düzenlenen prestijli .ORG Impact Awards 2024 başvuruları başladı! Bu global ödül programı, .ORG alan

Popüler Yazılar

3. Kategori Başvuru Süresi Uzatıldı!

TRABİS, 14 Mayıs 2024 tarihinde 3. Kategori alan adı sahipleri için “.TR” başvuru süresinin 7 Ağustos 2024‘e kadar uzatıldığını duyurdu. 3. Kategori Nedir? “.TR Geçiş